![](https://israelhofsheet.org.il/wp-content/uploads/2024/07/fis_762_5_a1-300x149.jpg)
ישראל חופשית מציגה: מבחן השבת העירונית 2024
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
מנהלת מחלקת מדיה ודוברות
בהחלטה תקדימית ופורצת דרך, אישר בית המשפט המחוזי מרכז לרשום כנשואים ישראלים וישראליות שנישאו נישואים אזרחיים בחו"ל – מבלי לצאת מגבולות ישראל. זוגות רבים שנישאו בדרך זום המתינו להכרעה משפטית עקב סירוב של משרד הפנים, ההחלטה שהתקבלה דאז ע"י שר הפנים דאז דרעי, שלא לאפשר רישום של נישואים מסוג זה.
אנו, בישראל חופשית, מברכים על החלטת בית המשפט הראויה שעושה צדק עם זוגות שהחליטו להינשא בחו"ל בטקס שנערך בועידת וידאו, אבל חשוב לזכור: גם פסיקה זו עדיין משאירה אותם שבויים בידי הרבנות אם יחליטו להתגרש בעתיד.
אלפי זוגות בשנה בוחרים להתחתן מחוץ לרבנות. מדינה שדורשת מאזרחיה להקריב שנים מחייהם ולסכן אותם כדי להגן על הגבולות, חייבת לאפשר להם גם להתחתן בגבולותיה ולהירשם כנשואים, בדרך המתאימה לאורח חייהם, מבלי להפלות בין אזרח לאזרח.
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
פסיקת בג"ץ בנושא גיוס חרדים יצרה זיקה משפטית ברורה בין חובת הגיוס לבין תקצוב הישיבות. בית המשפט קבע כי בהיעדר בסיס חוקי לדחיית השירות, נשמט
סקר המילואימניקים קובע: המצב שבו חרדים לא מתגייסים אינו יכול להימשך! סקר שערך פרויקט 'המדד' עבור תנועת ישראל חופשית בחן את עמדות משרתי המילואים
מזה יותר משני עשורים שהמערכת הפוליטית מנסה להתמודד עם סוגיית גיוס בני הישיבות. מאז פסילת חוק טל על ידי בג"ץ בשנת 2012, סוגיית גיוס בני
ישיבות הנושרים הן מוסדות לימוד חרדיים המיועדים לצעירים בגילאי 18-23 שלא הסתדרו בישיבות רגילות. על פי מחקר של ד"ר אסף מלחי, נכון למרץ 2023 קיימות
נתקלתם ב"יהלומים"? דווחו ללנו לתיבה הבטוחה! התמיכה שלנו בחושפי שחיתויות לא התחילה עם התחקיר אודות היהלומים של מירי רגב. את התיבה הבטוחה פתחנו יחד עם