![](https://israelhofsheet.org.il/wp-content/uploads/2024/07/fis_762_5_a1-300x149.jpg)
ישראל חופשית מציגה: מבחן השבת העירונית 2024
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
מנהלת מחלקת מדיה ודוברות
החודש פתחנו בישראל חופשית את המחזור הרביעי של הכשרת "מועצות עושות חופש" המכשירה חברות וחברית מועצות מקומיות לפעילות בתחום דת-עיר. למועצה העירונית כוח רב להשפעה על סוגיות כמו פלורליזם יהודי בעיר (חגים ומועדים), אופי השבת בעיר (תחבורה, מרכולים, פנאי), שוויון מגדרי ולאחרונה אפילו סוגיית הנישואים ומיסוד הזוגיות הגיע לפיתחן של המועצות העירוניות.
תנועת ישראל חופשית רואה בנבחרי הציבור ברשויות המקומיות שגרירים של שינוי בתחום הדת-מדינה-עיר, בתקופה שבה הנושא נמצא בוואקום ממשי בכנסת ובממשלה.
בהכשרה הייחודית שלנו אנחנו מזמינים חברות וחברי מועצות מקומיות לקבל מידע על הכוח שלהםן לעשות שינוי ברשות המקומית, להכין את עצמם לבחירות הקרובות לרשויות המקומיות, להצטרף לרשת נטוורקינג הולכת וגדלה של חברי מועצות מקומיות מרחבי הארץ הפועלים יחד ובעיקר – להפוך את המרחב הציבורי שלנו לחופשי: שבת חופשית, מרחב ציבורי ללא הדרה והפרדה, נישואים אזרחיים בעירייה, קידום שוויון ללהט״ב ועוד.
בהצלחה לכל המשתתפות והמשתתפים!
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
פסיקת בג"ץ בנושא גיוס חרדים יצרה זיקה משפטית ברורה בין חובת הגיוס לבין תקצוב הישיבות. בית המשפט קבע כי בהיעדר בסיס חוקי לדחיית השירות, נשמט
סקר המילואימניקים קובע: המצב שבו חרדים לא מתגייסים אינו יכול להימשך! סקר שערך פרויקט 'המדד' עבור תנועת ישראל חופשית בחן את עמדות משרתי המילואים
מזה יותר משני עשורים שהמערכת הפוליטית מנסה להתמודד עם סוגיית גיוס בני הישיבות. מאז פסילת חוק טל על ידי בג"ץ בשנת 2012, סוגיית גיוס בני
ישיבות הנושרים הן מוסדות לימוד חרדיים המיועדים לצעירים בגילאי 18-23 שלא הסתדרו בישיבות רגילות. על פי מחקר של ד"ר אסף מלחי, נכון למרץ 2023 קיימות
נתקלתם ב"יהלומים"? דווחו ללנו לתיבה הבטוחה! התמיכה שלנו בחושפי שחיתויות לא התחילה עם התחקיר אודות היהלומים של מירי רגב. את התיבה הבטוחה פתחנו יחד עם