![](https://israelhofsheet.org.il/wp-content/uploads/2024/07/fis_762_5_a1-300x149.jpg)
ישראל חופשית מציגה: מבחן השבת העירונית 2024
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
מנהלת מחלקת מדיה ודוברות
איגוד הכדורסל הודיע בסוף החודש שעבר כי ימשיך לאפשר לקבוצות בליגת הכדורסל לבנים לסרב לשחק מול קבוצות בהן משתתפות ילדות, בתנאי שיודיעו על כך בתחילת העונה. בנוסף, הודיע האיגוד כי טופס ההצהרה אינו ניתן לשינוי במהלך העונה, וש"ועדת הליגה והגביע תפעל לשיבוץ הקבוצות בהתאם להצהרות הקבוצות כאמור".
אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית, מסביר שהמצב הנוכחי יוצר אפליה כלפי בנות "ומייצר קושי לשתף אותן על רקע דתי. אם אתה מנהל קבוצה שרוצה לשתף ילדה, המשמעות עלולה להיות שזה זורק אותך מחוז. זה תוספת עוד חצי שעה-40 דקות נסיעה לכל משחק חוץ, זה דברים משמעותיים".
ישראל חופשית מלווה את האגודה ומשפחתה של השחקנית איילה ימין מאז פורסם המקרה. איגוד הכדורסל ממשיך לסרב לאפשר לילדות לשחק בצורה קלה ופשוטה, ומייצר מורכבויות ומגבלות פוטנציאליות חדשות. נראה שלא יהיה מנוס, אלא לפנות שוב לערכאות משפטיות, כדי שיכריחו את איגוד הכדורסל להפסיק לפגוע ביכולתן של השחקניות להשתלב.
"מבחן השבת העירונית" שייסדה תנועת 'ישראל חופשית', שפורסם בעיתון "דה-מרקר" ע"י עיתונאית טלי חרותי סובר, בודק את מידת החופש בשבת הישראלית, ומדרג את העיריות בישראל
פסיקת בג"ץ בנושא גיוס חרדים יצרה זיקה משפטית ברורה בין חובת הגיוס לבין תקצוב הישיבות. בית המשפט קבע כי בהיעדר בסיס חוקי לדחיית השירות, נשמט
סקר המילואימניקים קובע: המצב שבו חרדים לא מתגייסים אינו יכול להימשך! סקר שערך פרויקט 'המדד' עבור תנועת ישראל חופשית בחן את עמדות משרתי המילואים
מזה יותר משני עשורים שהמערכת הפוליטית מנסה להתמודד עם סוגיית גיוס בני הישיבות. מאז פסילת חוק טל על ידי בג"ץ בשנת 2012, סוגיית גיוס בני
ישיבות הנושרים הן מוסדות לימוד חרדיים המיועדים לצעירים בגילאי 18-23 שלא הסתדרו בישיבות רגילות. על פי מחקר של ד"ר אסף מלחי, נכון למרץ 2023 קיימות
נתקלתם ב"יהלומים"? דווחו ללנו לתיבה הבטוחה! התמיכה שלנו בחושפי שחיתויות לא התחילה עם התחקיר אודות היהלומים של מירי רגב. את התיבה הבטוחה פתחנו יחד עם