הויה

מרכז הויה – טקס ישראלי של תנועת ישראל חופשית מקדם חופש בחירה בנישואים בישראל על-ידי יצירת חלופה אמיתית למונופול הרבנות שמאפשר רק דרך אחת להתחתן בה ואינו מסוגל לתת מענה לאלפי זוגות מתחתנים בשנה.

במרכז הויה מתחתנים מדי שנה מאות זוגות שבוחרים בטקס חתונה ישראלי שוויוני וחותמים על תצהיר ׳חיים משותפים׳ ביחידה המשפטית שמעיד על הזוג כידועים בציבור. אנחנו מזמינים אתכם להצביע בטבעת ולהתחתן בטקס חתונה מסורתי ושוויוני התואם את הערכים שלכם, מבלי לכבול את עצמכם לרבנות.

לאתר הויה: לחצו כאן! 

כתבו לנו: havaya@bfree.org.il 

בשנים האחרונות עולה בהתמדה מספר הזוגות שבוחרים להתחתן מחוץ לרבנות. על-פי נתונים של המשרד לשירותי דת (2019) אחוז הזוגות שנרשם לנישואים ברבנות קטן בכל שנה. הנתון הזה יחד עם נתונים המוכיחים עליה ברורה בטקסים פרטיים מחוץ לרבנות מעיד על כך שיותר ויותר צעירים ישראלים לא תופסים את הרבנות כרלוונטית עבורם. 


מרכז הויה מציע לזוגות ישראל מסלול של חופש בחירה בנישואים:
מצד אחד: טקס חתונה ישראלי שהוא גם מסורתי וגם שוויוני בליווי וכתיבת אחד.ת מעורכי ועורכות הטקסים של הויה.
מצד שני: תעודת ׳חיים משותפים׳ המתקבלת לאחר שהזוג חתמו על תצהיר חיים משותפים בפני עו״ד ביחידה המשפטית של הויה. 

 

הויה נותנת מענה לזוגות שבוחרים להתחתן מחוץ לרבנות ולזוגות שנמנעת מהם הזכות להתחתן בארצם – דוגמת זוגות שאחד.ת מהם *יהודי על פי האב*, זוגות להט״ב, זוגות מדתות שונות ועוד.

הויה - טקס חתונה ישראלי בדרך שלכם.ן

טקס חתונה ישראלי של הויה

הצטרפו לאלפי זוגות שבוחרים ברגע כה מרכזי בחייהם לקיים טקס חתונה בדרך שלהם. טקס חופשי ושיוויוני, שמחובר למסורת היהודית ולהויה הישראלית המודרנית. טקס ישראלי של הויה הוא טקס שמדבר בשפה שלכם, שרלוונטי לחיים, לזוגיות ולהשקפות העולם שלכם. אתם מקפידים על בגדים שישקפו את אישיותכם, ועל מוסיקה שתבטא את טעמכם. הולכים לטעימות ובוחרים קייטרינג שמתאים לכם. ומה עם הטקס עצמו? שישקף את עולמכם והשקפותיכם? את מי שאתם? טקס החתונה הישראלי של הויה הוא טקס המעוצב על ידי הזוג בהנחיית עורך או עורכת טקסים מיומנים וכולל עיצוב וגיבוש הטקס כראות עינכם. רוצים שחברה קרובה או בן משפחה ינחו את הטקס? אין בעיה! אנו נלווה אתכם בתהליך בניית הטקס.

ייעוץ משפטי לזוגות מתחתנים

ביחידה המשפטית של מרכז הויה ישנו ייעוץ משפטי פרטני לזוגות מתחתנים, ומאפשרים לזוגות ישראלים לחתום על תצהיר חיים משותפים שמעיד עליהם כידועים בציבור. מטרת הייעוץ המשפטי הראשוני לספק הכוונה ומענה לזוגות שמעוניינים להבין את המצב המשפטי הקיים בתחום. מטרתנו לאפשר לכם להכיר כבר לפני החתונה את הזכויות שלכם כידועים בציבור או נשואים בחיים עצמם ובעת פרידה. תוכלו לחתום אצלנו על תצהיר ׳חיים משותפים׳, להנפיק את ׳תעודת חיים משותפים׳ שלנו, ולקבל את כל המידע אודות הסכמי זוגיות וממון בהתאם למסלול המשפטי שתבחרו בו.